Як взимку, так і влітку важливо дотримуватися правил безпечного водіння. У холодну пору року на дорогах автомобілістів можуть чекати такі небезпеки, як ожеледиця та рясний сніг. А ось що може загрожувати водієві та автомобілю влітку?

Водіння автомобіля під палючим сонцем насамперед може спричинити перегрів, а це в свою чергу може призвести до збоїв у роботі та навіть поломок системи охолодження.

У теплу пору року, пересуваючись на машині, потрібно дотримуватися таких рекомендацій:

  • Постійний контроль рівня рідини в системі охолодження, двигуна, трансмісії.
  • Якщо ви зібралися в далеку поїздку, то не треба перевантажувати машину зайвими речами. Варто пам'ятати, що кожен транспортний засіб має свою вантажопідйомність, поріг якої не потрібно перевищувати.
  • Перевірка тиску шин. Не забувайте, що повітря всередині покришок при високих температурах нагрівається дуже швидко, тому камери можуть спускатися швидше.
  • У бардачку кожного водія мають бути сонцезахисні окуляри, оскільки сонце може засліпити очі, що може призвести до ДТП.
  • У літній період дуже часто проводяться ремонтні роботи на дорогах, тому потрібно бути дуже уважним, проїжджаючи такі ділянки.
  • Стеження за чистотою лобового скла. Може, не всі знають, але брудне скло притягує сонячні промені набагато сильніше, в результаті це призводить до погіршення видимості.

Таким чином, у літній період потрібно дотримуватись деяких правил водіння, а також забезпечити регулярний догляд за машиною.

Основні проблеми, які можуть виникнути в спеку на дорозі

Влітку, крім палючого сонця, можна зіткнутися з низкою інших небезпек. До них належать:

 Переохолоджений салон

Якщо на вулиці спека, то водій може навіть не помітити і переохолодити внутрішній простір автомобіля. Навіть сучасна система клімат-контролю може призвести до застуди. Адже не хочеться проводити літні теплі дні, лежачи з високою температурою в ліжку. Захворювання горла та носа можна викликати навіть увімкнувши кондиціонер на повну потужність.

 Слід побоюватися різкого переходу в температурі

Так, не рекомендується сідати в переохолоджений салон після спеки. Якщо автомобіль обладнаний сидіннями із вбудованою вентиляцією, тоді потрібно охолоджувати лише їх. Але користуватися цією функцією постійно не рекомендується, тому що можна застудити нирки.

 Забруднені димарі

Потрібно регулярно чистити повітропроводи, щоб ліквідувати поширення мікробів.

Як можна охолодити салон без кондиціонера

Якщо ви ще не встигли встановити кондиціонер, а на вулиці +400, то в такому разі можна виявити кмітливість і знайти вихід. Ось два варіанти, які можна застосувати, щоб охолодити свою машину:

  • Метод «вікна-двері». Потрібно відкрити вікно, а потім приблизно 5 разів відкрити і закрити протилежні двері. Цей спосіб не вимагає жодних витрат, і дозволить вам трохи знизити температуру в машині.
  • Вентилятор на батарейках. Цей пристрій використовує невелику кількість енергії, тому досить ефективний для охолодження салону. Якщо залишаєте автомобіль всього на пару годин, то вентилятор можна залишити увімкненим.

Підготовка системи охолодження

Кондиціонер у холодну пору року включає певно меншість водіїв, оскільки влітку це може призвести до різкого перепаду навантаження. Тому потрібно подбати про підготовку системи клімат-контролю до нового навантаження, оскільки спека в Україні іноді нещадна.

Щоб підготувати кондиціонер, потрібно виконати такі процедури:

  • У зимовий сезон необхідно періодично включати кондиціонер для прогону робочого газу.
  • Випарник рекомендується обробляти антибактеріальним розчином. Висока вологість викликає конденсат, в якому живуть бактерії.
  • Перевірка рівня тиску та кількість фреону. Якщо показники будуть не в нормі, ефективність роботи кондиціонера буде знижуватися.
  • Причиною поганої вентиляції може стати брудний фільтр. Тому його потрібно своєчасно міняти.

Таким чином, щоб своєчасно підготуватися до керування містом у літній сезон, необхідно враховувати всі вищезгадані рекомендації, які забезпечать безпечні та комфортні поїздки.