Відеореєстратор – це, мабуть, один із найкорисніших автомобільних гаджетів, який фіксує події на дорозі і часом є єдиним свідком вашої правоти у разі ДТП. Які параметри є найбільш важливими при виборі відеореєстратора? Про це ви дізнаєтесь у нашій статті. 

Якість зйомки

Чіткість та виразність зображення – це першорядний критерій при покупці відеореєстратора. Якісний відеоматеріал дозволяє розглянути всі необхідні деталі, у тому числі – номери та візуальні характеристики інших машин на певній відстані, дії водіїв та пішоходів. У будь-який момент запис може стати незаперечним доказом того, що ви не порушували правила дорожнього руху, та об'єктивним фактом вашої невинності у будь-яких спірних ситуаціях. Тому спочатку звертайте увагу на дозвіл зйомки. 

  • Моделі з VGA-роздільною здатністю 640х480 відносяться до недорогих пристроїв. Бюджетний клас автомобільних відеореєстраторів приваблює ціною, але про високу якість і хорошу деталізацію відео, що записується, говорити не доводиться. Ви зможете зафільмувати загальну обстановку на дорозі і, якщо пощастить, побачити номери машини на дистанції не більше десяти метрів.
  • Відеореєстратори з HD-роздільною здатністю 1280х720 досить популярні серед сучасних автолюбителів. Вони забезпечують якісний відеозапис, точно фіксуючи все, що відбувається на дорозі. Ви отримаєте насичену картинку та розбірливість автомобільних номерів, дальність яких може досягати сорока метрів. Пристрої цього типу часто представлені в середній ціновій категорії.
  • Девайси, що володіють Full HD-роздільною здатністю 1920х1080 і вище, дають максимально виразну картинку, соковиті кольори, чітко помітні написи та номерні знаки авто. Ви без проблем розгляньте всі подробиці дорожнього руху та поведінки його учасників. Висока роздільна здатність гарантує велику щільність пікселів, тому за потреби можна збільшити конкретну ділянку кадру без істотної втрати якості. Такі відеореєстратори дорожчі, але вони чудово знімають навіть у темний час доби. 

Зауважимо, що зрештою якість денної або нічної зйомки залежить не тільки від роздільної здатності зображення, а й від характеристик матриці та оптики, які використовуються у відеореєстраторі. До того ж у дешевих моделях часто застосовується інтерполяція – збільшення зображення шляхом розтягування. Зрозуміло, при такому нехитрому способі якість відео все одно залишається низькою. Також зважте на регулювання кута огляду: воно впливає на охоплення дорожнього полотна, що потрапляє в кадр. 120 градусів – це оптимальний варіант. Більш широкий кут спричиняє часткове спотворення знятого матеріалу. 

Особливості кріплення відеореєстратора

Корпус відеореєстратора повинен надійно фіксуватись на лобовому склі, інакше тряска під час руху погіршить картинку. Виробники пропонують два типи кріплення: за допомогою вакуумної присоски або чіпкого двостороннього скотчу. Пристрої з присоскою, як правило, трохи більші, але при цьому вони дуже легко встановлюються та демонтуються. Скотч є більш компактним і естетичним кріпленням.

Також зверніть увагу на можливість повороту відеореєстратора: ця опція виручить у тому випадку, якщо вам, наприклад, необхідно направити камеру на правопорушника або салон автомобіля. Рекомендуємо підбирати систему кріплення, оснащену вбудованим роз'ємом живлення. Вона дуже зручна в експлуатації.

Крім того, на ринку присутні відеореєстратори, обладнані фронтальною та кількома додатковими камерами. Установка таких моделей пов'язана з бажанням водія оглядати не лише те, що відбувається перед автомобілем, а й навколо нього. Окремі моделі відеореєстраторів кріпляться на штатне дзеркало заднього виду. Вони мають спеціальну конструкцію із міцними затискачами.

Датчик GPS

Функціональна «начинка» відеореєстраторів може бути різноманітною. Деякі моделі мають режим фотозйомки, пульт дистанційного керування, можливість паркувальної зйомки, G-сенсор, циклічний запис при заповненні карти пам'яті та багато інших додатків. Ми вирішили зосередити вашу увагу на функції GPS, оскільки вона є найбільш практичною. При використанні вбудованого GPS-модуля на відео відображаються не тільки дата та час, а й дані про маршрут та швидкість руху